« Strona główna

SILON®

Silon® skuteczne opatrunki silikonowe do leczenia blizn.
Efektywne w leczeniu keloidów i blizn przerostowych, a także blizn świeżych, np. pooperacyjnych.
Silon® to opatrunek bardzo mocny i trwały, można nosić go miesiącami.
Jest miękki i idealnie przylega.
Nie przesuwa się na skórze i poddaje się wszelkim ruchom ciała.

Zalety:

  • Elastyczny
  • Bardzo cienki
  • Wielokrotnego stosowania

Kiedy można stosować opatrunek?

Podobnie jak żel znacznie zmniejsza blizny powstałe m.in. w wyniku zabiegów chirurgicznych czy urazów i poparzeń. Opatrunki można też stosować profilaktycznie po zabiegu (gdy rana się zagoi) w celu zapobieżenia ewentualnym śladom na skórze.

Jak używamy opatrunku?

Powierzchnię blizny należy umyć a następnie osuszyć. Opatrunek przykładamy lepką stroną do blizny, tak by lekko wychodził poza krawędzie blizny. Opatrunek nosimy stale przez 23 godziny na dobę. Następnie zdejmujemy i myjemy go wodą i mydłem. Myjemy również powierzchnię blizny. Osuszony opatrunek naklejamy ponownie. Opatrunku nie można przyklejać na nie zagojone rany i miejsca ze stanem zapalnym. Opatrunki dostępne są w różnych rozmiarach oraz wykonaniach. W wersji Oleeva Fabric jedna strona opatrunku pokryta jest materialem zapobiegajacym zaczepianiu się opatrunku o odzież.
Przed rozpoczęciem leczenia należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą oraz należy dokładnie zapoznać się z ulotką informacyjną dołaczoną do prepratów.


Ulotka informacyjna

OPATRUNKI SILIKONOWE FIRMY BMS

Opatrunki silikonowe firmy BMS stosuje się na zagojone rany w celu zapobiegania przerostowi blizny i zmniejszenia jej widoczności. Opatrunki przeznaczone są również do stosowania na blizny przerostowe i keloidy. Zapobiegają ich powstawaniu i powodują, że blizny stają się miękkie, gładkie i jaśniejsze. Przed użyciem opatrunku, proszę uważnie przeczytać instrukcję i zawarte w niej zalecenia, przeciwwskazania oraz uwagi.


OPIS PRODUKTU:

Opatrunki silikonowe typu: Silon-SES®, Oleeva Clear, Oleeva Fabric, są produktami o wydłużonym czasie użytkowania. Przeznaczone są do wielokrotnego użycia w okresie od jednego do dwóch miesięcy (w zależności od typu wybranego opatrunku). Jednakże aplikacja na zgiętych powierzchniach takich jak łokieć lub pięta może spowodować szybsze ich zużycie.
Opatrunki typu: Silon-SES® i Oleeva Clear posiadają zewnętrzną i wewnętrzną powierzchnię. Powierzchnia kleista o wyraźnym połysku powinna być przyłożona bezpośrednio na bliznę.
Opatrunki można aplikować tylko na zagojone rany (ok. 3 tygodnie po zdjęciu szwów lub jeśli lekarz zaleci inaczej).

Nie należy stosować opatrunków na otwarte rany.

SPOSÓB UŻYCIA:

• Wybierz odpowiedni rozmiar w celu pełnego pokrycia blizny, pozostawiając dodatkową krawędź wokół blizny ok. 1 cm. Zaleca się, aby przyklejony opatrunek pozostawić na bliźnie przez ok. 23 godz., następnie zdjąć i umyć przy użyciu delikatnego mydła bez detergentów, wypłukać i pozostawić do wysuszenia.

• Jeżeli istnieje taka potrzeba, przytnij opatrunek tak, aby uzyskać odpowiedni anatomiczny kształt i rozmiar. Nie wycinaj ostrych krawędzi w opatrunku, gdyż może to spowodować jego rozdarcie. W celu aplikacji na miejsca trudno dostępne np. powierzchnie skóry pomiędzy palcami, opatrunek można rolować.

• Używając opatrunek Silon-SES® lub Oleeva Clear ostrożnie usuń papierek ochronny pokrywający wewnętrzną i zewnętrzną powierzchnię opatrunku. Przyłóż opatrunek do blizny powierzchnią bardziej klejącą, która posiada większy połysk. W przypadku opatrunku Oleeva Fabric usuń ochronne zabezpieczenie opatrunku znajdujące się pod materiałem i przyłóż do blizny.

• W przypadku konieczności leczenia większych powierzchni, ułóż kawałki opatrunków obok siebie.

Silon-SES®, Oleeva Clear i Oleeva Fabric nie są plastrami tylko opatrunkami silikonowymi. Po nałożeniu na bliznę wybranego opatrunku, przyklej go dodatkowo zwykłym plastrem lub użyj do przymocowania siatki Codofix, bandaża, ubrania uciskowego lub taśmy hypoalergicznej. Nie uciskaj zbyt mocno blizny.

• Opatrunek zdejmij raz dziennie. Po zmyciu z opatrunku tłuszczu wydzielanego przez skórę i wysuszeniu, opatrunek odzyskuje naturalną kleistość, która jednak w miarę zużywania się opatrunku, będzie się zmniejszać.

• Nie używaj pod opatrunki żadnych kremów ani maści.

• W przypadku wystąpienia podrażnienia zaleca się używanie opatrunku początkowo 2-3 godziny dziennie i stopniowe zwiększanie czasu do 23 godzin dziennie. Jeśli zaobserwujesz słabą tolerancję skóry na produkt, zmniejsz czas kontaktu opatrunku ze skórą.

• Czas noszenia opatrunku przez każdego pacjenta jest inny. Jest to zależne od właściwości i higieny blizny.


PRZECIWWSKAZANIA:

• Niezagojona rana
• Uczulenie na silikon

MOŻLIWE EFEKTY UBOCZNE:
• Opuchlizna spowodowana absorpcją płynów
• Swędzenie
• Możliwość wystąpienia wysypki (m. in. jako efekt reakcji alergicznej lub przy braku odpowiedniej higieny). W takim przypadku należy zmniejszyć czas użycia opatrunku do 2-3 godzin dziennie. Po ustąpieniu wysypki, stopniowo zwiększać czas kontaktu opatrunku ze skórą.
• Wydzielanie przez skórę nieprzyjemnego zapachu. Skóra w miejscu gdzie znajduje się blizna powinna być umyta i wytarta zanim produkt zostanie ponownie użyty. Jeśli mimo to wydzielać się będzie nieprzyjemny zapach, należy użyć do przemywania mydła antybakteryjnego

UWAGI:
Opatrunki silikonowe nie są plastrami. Ze względu na wielokrotne mycie i suszenie tracą właściwości klejące i dlatego należy je dodatkowo przymocowywać.
Ze względu na wielokrotne używanie, opatrunek może się rozciągać.

W celu zakupu opatrunku silikonowego firmy BMS prosimy o kontakt:

P.A.D. Technologies Ltd. Sp. z o.o.
ul. Belgijska 11 lok. 9
02-511 Warszawa
tel: (0-22) 646 55 57
faks: (0-22) 646 55 31
www.sklepuroda.pl
e-mail: padtech@padtech.pl

Nr katalogowy Opis produktu Wielkość
Silon®-SES - Plastry silikonowe
3008 Silon®-SES 4x13 cm
3025
Silon®-SES 13x13 cm
3050
Silon®-SES 13x25 cm
3096
Silon®-SES 20x30 cm
Silon® Oleeva Clear
3508 Oleeva Clear 4x13 cm
3525
Oleeva Clear 13x13 cm
3550
Oleeva Clear 13x25 cm
3596
Oleeva Clear 20x30 cm
Silon® Oleeva Fabric
3708 Oleeva Fabric 4x13 cm
3725
Oleeva Fabric 13x13 cm
3750
Oleeva Fabric 13x25 cm
3796
Oleeva Fabric 20x30 cm
Silon® Oleeva Fabric Scar Shapes - NOWE KSZTAŁTY
37AP
Oleeva po abdominoplastyce 5 x 58 cm
37BA
Oleeva wokół brodawki średnica 6,0 cm
37BF
Oleeva w kształcie kotwicy na fałd podpiersiowy 25 x 10 cm
37BK
Oleeva zestaw po podniesieniu piersi 1x wokół otoczki, 1 x kształt kotwicy
37BP
Oleeva Brachioplastyka 6 x 20 cm
37CS
Oleeva kształt C na brzuch 6x23cm
37UM
Oleeva po plastyce pępka 7x10cm
37VM
Oleeva kształt odwróconej mastopeksji 7,6 x 16,5 cm

W każdym opakowaniu znajduje sie jeden opatrunek

PRZECHOWYWANIE:
Przechowywać w temperaturze pokojowej, tj. 15 do 25 oC

OKRES TRWAŁOŚCI:
Okres przechowywania wynosi 5 lat.

WYTWÓRCA:
BMS, Bio Med Sciences, Inc., 101 Technology Drive, Bethlehem, PA 18015, USA