Leczenie blizn

Veraderm®

Skuteczny preparat silikonowy do leczenia blizn.

Veraderm®

Efektywny w leczeniu keloidów i blizn przerostowych, a także blizn świeżych, np. pooperacyjnych.

Veradem® to żel w tubce jest szczególnie przydatny, gdy bliznami pokryte są trudno dostępne miejsca ciała. Żel daje też możliwość bezproblemowego nałożenie preparatu również na twarz. Po rozsmarowaniu zastyga w odporną na wodę niewidoczną i nieodczuwalną przez użytkownika błonkę.

UWAGA! Preparaty silikonowe można zastosować najwcześniej trzy tygodnie po zdjęciu szwów!

Zalety:

  • Nie podrażnia, nie wysusza skóry
  • Idealnie przylega do skóry
  • Może być używany pod makijaż
  • Jest nie widoczny przy ruchach mimicznych

Jak używamy żelu?

Myjemy i osuszamy miejsce, na które chcemy nałożyć żel.

Wyciskamy niewielką ilość żelu i delikatnie rozprowadzamy cienką warstwę na skórze, a następnie wmasowujemy w bliznę. Żel stosujemy dwa razy dziennie, najlepiej rano i na noc. Nie wolno smarować żelem nie zagojonych ran oraz miejsc ze stanem zapalnym.

Przed rozpoczęciem leczenia należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą oraz należy dokładnie zapoznać się z ulotką informacyjną dołączoną do preparatów.

Ulotka informacyjna

VERADERM® Żel silikonowy do leczenia blizn

SKŁAD:
Polisiloksany

WSKAZANIA:
Veraderm® – żel do leczenia blizn został specjalnie opracowany w celu miejscowego leczenia keloidów i blizn przerostowych, powstałych w wyniku uszkodzenia skóry przez oparzenie, otarcie lub skaleczenie. Znakomicie sprawdza się przy leczeniu blizn niedawno powstałych, np. pooperacyjnych.

OPIS PRODUKTU:
Żel Veraderm® jest medycznym kompozytem silikonowym. Tworzy on na powierzchni skóry cienką, nieprzepuszczalną dla wody membranę, która stanowi niewidoczny bandaż. Badania kliniczne zdecydowanie sugerują, że Veraderm® jest efektywny przy leczeniu keloidów i blizn przerostowych i blizn świeżych.

SPOSÓB UŻYCIA:
Umyć i wysuszyć leczone miejsce. Nałożyć palcem na leczone miejsce niewielką ilość żelu Veraderm® i przez minutę wmasowywać żel w tkankę. Delikatnie usunąć nadmiar żelu./Zbyt duża ilość żelu może plamić bieliznę lub odzież/. Stosować dwa razy dziennie: rano i wieczorem. Po prawidłowym nałożeniu żelu można pokrywać go pudem w kremie lub innym kosmetykiem kamuflującym.

OSTRZEŻENIE:
Należy szczególnie unikać kontaktu żelu z oczami i śluzówką. Należy uważać przy stosowaniu żelu na świeżo wygojone tkanki. Na blizny pooperacyjne należy go stosować najwcześniej trzy tygodnie po zdjęciu szwów. Nie wolno stosować na otwarte rany lub miejsca zainfekowane. Żel Veraderm® powinien być stosowany pod nadzorem lekarza lub licencjonowanego kosmetologa. Po zabiegu chirurgicznym lub po leczeniu urazu pacjent powinien regularnie przychodzić na wizyty kontrolne do lekarza.

PRZECHOWYWANIE:
Przechowywać w temperaturze pokojowej. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

OPAKOWANIE:
Tubka 14 g

WYTWÓRCA:
Implantech Assiociates, Inc. Ventura CA, 93003, USA

DYSTRYBUCJA W POLSCE:

PAD Technologies LTD. Sp. z o.o.

Formularz kontaktowy

Wszelkie opinie i sugestie są dla nas bardzo cenne.