LECZENIE BLIZN

Leczenie

Użycie silikonu w medycynie spowodowało prawdziwy przełom w dziedzinie leczenia blizn, keloidów oraz rumienia ograniczonego.

Silikon

Systematyczne stosowanie preparatów silikonowych znacznie je zmniejsza przywracając skórze zdrowy wygląd.  Silikon daje możliwość przeprowadzenia w domu skutecznej terapii przy użyciu prostych metod.

Preparaty silikonowe Veraderm® i Silon® można zacząć stosować 2 tygodnie po wygojeniu się rany. Nie wolno ich stosować na otwarte rany i śluzówke. Można nimi leczyć zarówno blizny nowe jak i wieloletnie. Leczenie starych blizn wymaga jednak dluższego czasu, zwykle kilkanascie tygodni.

Preparaty silikonowe Veraderm® i Silon® należy stosować alternatywnie, nigdy jednocześnie. Możliwe jest stosowanie żelu Veraderm® w ciągu dnia a w nocy opatrunków Silon®. Ewentualnie odwrotnie.

Żel Veraderm® 

Żel Veraderm® należy stosować na blizny znajdujące się w miejscach wypukłych lub wklęsłych

Również powinien być stosowany w miejsciach gdzie występuje ruch, np. dłonie, kolana, stopy. Idealnie nadaje się do stosowania na twarzy. Kobiety mogą nakładać makijaż na żel Veradem®.

Opatrunki silikonowe Silon®

Opatrunki silikonowe Silon® przeznaczone są przede wszystkim do leczenia blizn znajdujących sie na miejscach płaskich i kiedy blizny są rozległe.

Warunkiem prawidłowego leczenia jest dobre przyleganie opatrunku na całej powierzchni blizny.

Opatrunek Silon® dostepny jest w kilku rozmiarach. Można go przycinać do wielkości i kształtu blizny, jednak krawędzie opatrunku muszą wystawać poza granicę blizny ok. 1 cm.

Istnieje kilka wersji opatrunku Silon®. Opatrunek Silon® SES ma zwiększoną trwałość. Ten sam opatrunek można stosować nawet do 3 miesięcy. Jego stwardnienie oraz znaczne zżółknięcie będzie oznaką, że stracił już swoje właściwości lecznicze. W opakowaniu znajduje się jeden opatrunek Silon® SES. Opatrunek Silon® Oleeva ma mniejsza trwałość – ok. 1,5 miesiąca. Wersja Silon® Oleeva Fabricposiada jedną stronę pokrytą materiałem, co zapobiega zaczepianiu się bielizny i ubrania o opatrunek.

1523876249
1523885366

Przed rozpoczęciem leczenia należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą oraz należy dokładnie zapoznać się z ulotką informacyjną dołączoną do preparatów.

Formularz kontaktowy

Wszelkie opinie i sugestie są dla nas bardzo cenne.