Leczenie blizn

Silon®

Skuteczne opatrunki silikonowe do leczenia blizn.

Silon®

Efektywne w leczeniu keloidów i blizn przerostowych, a także blizn świeżych, np. pooperacyjnych.

Silon® to opatrunek bardzo mocny i trwały, można nosić przez kilka tygodni. Jest miękki i idealnie przylega.

Nie przesuwa się na skórze i poddaje się wszelkim ruchom ciała.

Zalety:

  • Elastyczny
  • Bardzo cienki
  • Wielokrotnego stosowania

Kiedy stosować opatrunek?

Podobnie jak żel znacznie zmniejsza blizny powstałe m.in. w wyniku zabiegów chirurgicznych czy urazów i poparzeń. Opatrunki można też stosować profilaktycznie po zabiegu (gdy rana się zagoi) w celu zapobieżenia ewentualnym śladom na skórze.

Jak używamy opatrunku?

Powierzchnię blizny należy umyć a następnie osuszyć.

Opatrunek przykładamy lepką stroną do blizny, tak by lekko wychodził poza krawędzie blizny. Opatrunek nosimy stale przez 23 godziny na dobę. Następnie zdejmujemy i myjemy go wodą i mydłem. Myjemy również powierzchnię blizny. Osuszony opatrunek naklejamy ponownie. Opatrunku nie można przyklejać na nie zagojone rany i miejsca ze stanem zapalnym. Opatrunki dostępne są w różnych rozmiarach oraz wykonaniach. W wersji Oleeva Fabric jedna strona opatrunku pokryta jest materialem zapobiegajacym zaczepianiu się opatrunku o odzież.

Przed rozpoczęciem leczenia należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą oraz należy dokładnie zapoznać się z ulotką informacyjną dołaczoną do prepratów.

Ulotka informacyjna

Silon® skuteczne opatrunki silikonowe do leczenia blizn.

OPATRUNKI SILIKONOWE FIRMY BMS

Opatrunki silikonowe firmy BMS stosuje się na zagojone rany w celu zapobiegania przerostowi blizny i zmniejszenia jej widoczności. Opatrunki przeznaczone są również do stosowania na blizny przerostowe i keloidy. Zapobiegają ich powstawaniu i powodują, że blizny stają się miękkie, gładkie i jaśniejsze. Przed użyciem opatrunku, proszę uważnie przeczytać instrukcję i zawarte w niej zalecenia, przeciwwskazania oraz uwagi.

OPIS PRODUKTU:

Opatrunki silikonowe typu: Silon-SES®, Oleeva Clear, Oleeva Fabric, są produktami o wydłużonym czasie użytkowania. Przeznaczone są do wielokrotnego użycia w okresie od jednego do dwóch miesięcy (w zależności od typu wybranego opatrunku). Jednakże aplikacja na zgiętych powierzchniach takich jak łokieć lub pięta może spowodować szybsze ich zużycie.
Opatrunki typu: Silon-SES® i Oleeva Clear posiadają zewnętrzną i wewnętrzną powierzchnię. Powierzchnia kleista o wyraźnym połysku powinna być przyłożona bezpośrednio na bliznę.
Opatrunki można aplikować tylko na zagojone rany (ok. 3 tygodnie po zdjęciu szwów lub jeśli lekarz zaleci inaczej).

Nie należy stosować opatrunków na otwarte rany. 

SPOSÓB UŻYCIA:

• Wybierz odpowiedni rozmiar w celu pełnego pokrycia blizny, pozostawiając dodatkową krawędź wokół blizny ok. 1 cm. Zaleca się, aby przyklejony opatrunek pozostawić na bliźnie przez ok. 23 godz., następnie zdjąć i umyć przy użyciu delikatnego mydła bez detergentów, wypłukać i pozostawić do wysuszenia.

• Jeżeli istnieje taka potrzeba, przytnij opatrunek tak, aby uzyskać odpowiedni anatomiczny kształt i rozmiar. Nie wycinaj ostrych krawędzi w opatrunku, gdyż może to spowodować jego rozdarcie. W celu aplikacji na miejsca trudno dostępne np. powierzchnie skóry pomiędzy palcami, opatrunek można rolować.

• Używając opatrunek Silon-SES® lub Oleeva Clear ostrożnie usuń papierek ochronny pokrywający wewnętrzną i zewnętrzną powierzchnię opatrunku. Przyłóż opatrunek do blizny powierzchnią bardziej klejącą, która posiada większy połysk. W przypadku opatrunku Oleeva Fabric usuń ochronne zabezpieczenie opatrunku znajdujące się pod materiałem i przyłóż do blizny.

• W przypadku konieczności leczenia większych powierzchni, ułóż kawałki opatrunków obok siebie.

• Silon-SES®, Oleeva Clear i Oleeva Fabric nie są plastrami tylko opatrunkami silikonowymi. Po nałożeniu na bliznę wybranego opatrunku, przyklej go dodatkowo zwykłym plastrem lub użyj do przymocowania siatki Codofix, bandaża, ubrania uciskowego lub taśmy hypoalergicznej. Nie uciskaj zbyt mocno blizny.

• Opatrunek zdejmij raz dziennie. Po zmyciu z opatrunku tłuszczu wydzielanego przez skórę i wysuszeniu, opatrunek odzyskuje naturalną kleistość, która jednak w miarę zużywania się opatrunku, będzie się zmniejszać.

• Nie używaj pod opatrunki żadnych kremów ani maści.

• W przypadku wystąpienia podrażnienia zaleca się używanie opatrunku początkowo 2-3 godziny dziennie i stopniowe zwiększanie czasu do 23 godzin dziennie. Jeśli zaobserwujesz słabą tolerancję skóry na produkt, zmniejsz czas kontaktu opatrunku ze skórą.

• Czas noszenia opatrunku przez każdego pacjenta jest inny. Jest to zależne od właściwości i higieny blizny.

PRZECIWWSKAZANIA:

• Niezagojona rana
• Uczulenie na silikon

MOŻLIWE EFEKTY UBOCZNE:
• Opuchlizna spowodowana absorpcją płynów
• Swędzenie
• Możliwość wystąpienia wysypki (m. in. jako efekt reakcji alergicznej lub przy braku odpowiedniej higieny). W takim przypadku należy zmniejszyć czas użycia opatrunku do 2-3 godzin dziennie. Po ustąpieniu wysypki, stopniowo zwiększać czas kontaktu opatrunku ze skórą.
• Wydzielanie przez skórę nieprzyjemnego zapachu. Skóra w miejscu gdzie znajduje się blizna powinna być umyta i wytarta zanim produkt zostanie ponownie użyty. Jeśli mimo to wydzielać się będzie nieprzyjemny zapach, należy użyć do przemywania mydła antybakteryjnego

W każdym opakowaniu znajduje sie jeden opatrunek

PRZECHOWYWANIE:
Przechowywać w temperaturze pokojowej, tj. 15 do 25 oC

OKRES TRWAŁOŚCI:
Okres przechowywania wynosi 5 lat.

WYTWÓRCA:
BioMed Sciences
7584 Morris Court, Suite 218
Allentown, PA 18106 USA

UWAGI:
• Opatrunki silikonowe nie są plastrami. Ze względu na wielokrotne mycie i suszenie tracą właściwości klejące i dlatego należy je dodatkowo przymocowywać.
• Ze względu na wielokrotne używanie, opatrunek może się rozciągać.

W celu zakupu opatrunku silikonowego firmy BMS prosimy o kontakt:

P.A.D. Technologies Ltd. Sp. z o.o.
ul. Belgijska 11 lok. 9
02-511 Warszawa
tel: (0-22) 646 55 57
faks: (0-22) 646 55 31
www.sklepuroda.pl
e-mail: padtech@padtech.pl

 

 

 

Nr katalogowy Opis produktu Wielkość
Silon®-SES – Plastry silikonowe
3008 Silon®-SES 4×13 cm
3025 Silon®-SES 13×13 cm
3050 Silon®-SES 13×25 cm
3050 Silon®-SES 13×25 cm
Silon® Oleeva Clear
3508 Oleeva Clear 4×13 cm
3525 Oleeva Clear 13×13 cm
3550 Oleeva Clear 13×25 cm
3596 Oleeva Clear 20×30 cm
Silon® Oleeva Fabric
3708 Oleeva Fabric 4×13 cm
3725 Oleeva Fabric 13×13 cm
3750 Oleeva Fabric 13×25 cm
3796 Oleeva Fabric 20×30 cm
Silon® Oleeva Fabric Scar Shapes – NOWE KSZTAŁTY
37AP Oleeva po abdominoplastyce 5 x 58 cm
37BA Oleeva wokół brodawki średnica 6,0 cm
37BF Oleeva w kształcie kotwicy na fałd podpiersiowy 25 x 10 cm
37BK Oleeva zestaw po podniesieniu piersi 1x wokół otoczki, 1 x kształt kotwicy
37BP Oleeva Brachioplastyka 6 x 20 cm
37CS Oleeva po cesarskim cięciu 6 x 23cm
37UM Oleeva po plastyce pępka 7 x 10cm
37VM Oleeva kształt odwróconej mastopeksji 7,6 x 16,5 cm
Formularz kontaktowy

Wszelkie opinie i sugestie są dla nas bardzo cenne.